Nakupujte během slev chytře!

29. 12. 2020

Je tu přelom roku a s ním přichází záplavy slev. Ježíšek nám často nadělil místo dárků finanční obnos, a tak nás může během slev svrbět ruka. A taky platební karta… Jak během slevových žní nakupovat chytře? Stačí se držet několika základních rad. 🙂

Dvakrát měř, jednou řež

Nákupy si dobře promýšlejte. Zbytečně se neukvapujte a nepodléhejte impulzivně neodolatelně nízkým cenám. Pokud váháte, můžete použít můj nákupní tahák, který vám při rozhodování pomůže. Mohl by pro vás být užitečný i v případě, že váháte, jestli objednané zboží vrátit nebo ne.

Strategicky plánujte

Před tím, než začnete procházet slevy, byste si měla sestavit nějaký plán toho, co vlastně potřebujete kupovat, a toho se držet. V takovém případě je dobré mít už vyřešené, jakým způsobem chcete budovat svůj šatník. Pomoci vám mohou moje podcasty o nakupování.

Sepište si seznam konkrétních kousků, po kterých se chcete ve slevách poohlédnout. Neříkám, že si nemůžete dopřát i nějaký speciální kousek, do kterého se prostě zamilujete, i když ho vyloženě nepotřebujete. Ale dopředu byste měla mít v hlavě nastavené, že nepotřebujete 5 podobných triček jen proto, že stojí dvě stovky. Raději si kupte tu krásnou hedvábnou košili, co ji zlevnili na tisícovku. Slevy jsou tu nejsou od toho, abyste si ve skříni nashromáždila pytel oblečení, které v obchodě nikdo před vámi nechtěl, a které ve finále nebudete nosit ani vy. Ale jsou tu od toho, abyste si ukořistila něco, co už delší dobu chcete nebo potřebujete, za výhodnou cenu.

Přesvědčte se, že je cena opravdu výhodná

To, že se sleva tváří jako sleva, ještě neznamená, že to sleva opravdu je. Aneb triky obchodníků jsou čím dál drzejší a častější. Vřele vám doporučuju, koupit si ve slevách jen to, u čeho víte, jaká byla cena před slevou. Takže třeba oblečení, které máte už delší dobu v oblíbených. Případně si zkuste daný kousek „vygooglovat“. Zvlášť v případě některých internetových obchodních domů se může stát, že jednu věc najdete na více místech. Případně ji můžete najít přímo u výrobce. Nejednou se mi stalo, že zboží, které v jednom obchodě po slevě stálo patnáct stovek, bylo jinde uvedeno za stejnou cenu ve své plné hodnotě.

Nekupujte to jen proto, že je to levné

Rozhodnete se, že využijete slev k tomu, abyste si koupila nové boty. Jedny slušné si vyhlídnete, ale pořád si říkáte, že to není úplně ono. Jenže jsou zlevněné na půlku! Ale nebude vám tam vadit ten zip, co se vám hned na první pohled moc nelíbil? Potom zahlédnete boty, které jsou prostě dokonalé! Hrozně se vám líbí, máte pocit, že je to přesně to, co jste hledala. Jenže jsou o pětistovku dražší. Takže si objednáte ty první, protože stojí míň. To je přece výhodné. Boty vám přijdou a… radost nikde. Pořád myslíte na ty druhé, které byly prostě dokonalé. Vážně je tohle váš cíl? Chodit v botách, které nejsou moc podle vašich představ, ale byly levné?

Kvalita, ne kvantita

I během slev nezapomínejte na kvalitu. Neuchylujte se k méně kvalitním věcem jen proto, že jsou levné. Sledujte materiálové složení a prostudujte si řádně fotky, které jsou u produktu uvedené. Měla byste cílit na přírodní materiály (bavlna, len, bambus, modal, vlna, kašmír, hedvábí, kůže…), které jsou příjemnější na nošení a mají také nesrovnatelně lepší vlastnosti. Vlna nebo kašmír vás v zimě zahřeje možná i stokrát líp než akryl.

Vrátit nebo ne?

Přišlo vám objednané zboží a vy váháte, jestli si ho nechat nebo ho vrátit? Jak už jsme zmínili, pomůže vám nákupní tahák. Ale také jedna jednoduchá pomůcka. Pokud si novou věc nevezmete během krátké doby (třeba během jednoho týdne) na sebe, vraťte ji zpět. Pokud nemáte nepřekonatelnou touhu obléknout si něco nového okamžitě na sebe, pravděpodobně to nebudete nosit nikdy. Samozřejmě to neplatí o sezónních věcech, které upotřebíte až v létě. Do plavek se teď fakt nenuťte… 🙂

Pár tipů na slevy

Na konec mám pro vás pár tipů, kde jsem nějaké ty slevy zahlédla. Ale ony jsou teď fakt úplně všude, takže se nemůžete netrefit…

Nila Store – až 40%

Green butik – až 30%

Woox – sleva 50% i pro neregistrované s kódem woox50

About you

Gant – až 30%

Desirred – až 70%

Different

Answear

Bibloo– až 55%

Esprit – až 50% + 20% extra sleva

Zara

Orsay – až 60%

eobuv – až 50%

Mango – až 70%

Zalando

Zoot

Reserved – až 50%

Stradivarius – až 40%

Máte nějaké tipy na slevy a výprodeje? Ukořistily jste už nějaké poklady? Podělte se s ostatními v naší FB skupině.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Pomalá móda: co to vlastně je?

Pomalá móda: co to vlastně je?

Udržitelná móda či pomalá móda/slow fashion - pro mnohé stále tajuplný termín, který se už delší dobu objevuje ve světě módy. Co to vlastně je? Jak to chápat? A proč se tím vůbec zaobírat? To si přehledně řekneme v dnešním článku. A hlavně si povíme, co udržitelné je,...

pokračovat ve čtení

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.