Nepotřebuješ být dokonalá!

2. 5. 2023

Nejsi dost dobrá! Tady máš pupínek, támhle faldík, málo dlouhé nohy, moc široká ramena, zvláštní dolíček ve tváři, divné uši… Takhle nějak nad sebou přemýšlíš? Obdivuješ modelky v časopisech a říkáš si, že bys taky chtěla být takhle dokonalá? Srovnáváš se neustále s ostatními a hledáš, co mají oproti tobě lepšího? V tomhle článku ti řeknu, proč bys to neměla dělat. A proč vůbec nemá cenu snažit se být dokonalá.

 

Dokonalost vzhledu je subjektivní!

Když se deseti lidí zeptáš, jak by měla vypadat jejich dokonalá dovolená nebo dokonalé bydlení, dostaneš pravděpodobně deset různých odpovědí. A to samé se stane, když se lidí zeptáš, jak vypadá dokonalá žena. Vnímání pomyslné dokonalosti je čistě subjektivní. Co se může zdát krásné tobě, jiní mohou vnímat spíš negativně. Už jen z tohoto prostého důvodu nemá cenu klást na sebe příliš vysoké nároky.

Jenže my ženy máme tendenci být na sebe strašně přísné. Od doby, co pracuji se ženami a jejich vzhledem, si toho všímám víc než kdy dřív. Ženy se nedokáží vnímat objektivně a neustále na sobě hledají chyby. Denně vidím spoustu krásných žen, které o sobě pochybují a jako krásné se vůbec nevnímají. A mnohdy stačí jen to, že nejsou ve svých očích po všech stranách perfektní.

Krásné ženy, i když nezapadají do „norem“.

 

Naše osobnost a jedinečnost je na prvním místě!

Kdyby existoval jeden konkrétní ideál krásy a my všechny ho dokonale splňovaly, výsledkem by bylo, že bychom všechny do jedné byly stejné. A to by přece bylo hrozné! Mnohdy jsou to právě naše zvláštnosti a „nedokonalosti“, díky kterým jsme jedinečné. Lidé si nás díky nim snáze pamatují, jsou naší charakteristikou a dělají z nás toho, kdo jsme.

 

Žijeme skutečný život!

A víte co? Být dokonalá prostě ani nejde… protože žijeme reálně životy s reálnými problémy a povinnostmi. Je velmi těkžé ve všech těch povinnostech dělat všechno na 100 %. Jenže když jsme na sebe příliš přísné a chceme po sobě jen dokonalé výsledky, často nás to přivede k pravému opaku. Řekneme si, že když jsme si ráno nestihly ani umýt vlasy, už to nemá vůbec cenu řešit. A raději už neřešíme vzhled vůbec. Když jsme stále ještě neshodily ta přebytečná kila, nemá přece vůbec význam, snažit se být atraktivní. Lepší je, zůstat nenápadná.

Jenže zcela zásadní je stejně především naše charisma a to, co z nás vyzařuje. Je-li žena se sebou spokojená, je to z ní cítit. To je léty prověřený fakt, který možná zní jako klišé, ale nesnižuje to jeho pravdivost. Ať už jsi v jakékoliv fázi „práce“ na svém vzhledu nebo budování svoji image, mám pro tebe poučku, která by se měla tesat do kamene. A hodí se úplně ke všemu, co děláš. PROGRESS, NOT PERFECTION! Tedy důležitý je náš vývoj. To, že nestagnujeme a pracujeme na sobě. Hezky krůček po krůčku. Ale není cílem dojít hned k nějaké pomyslné dokonalosti a být perfektní! Dokonce tam nemusíme dojít vůbec, protože jak už jsme si dnes řekly, je to stejně subjektivní pojem. 🙂

Tak v klidu zpomal, nežeň se za zdánlivou dokonalostí, buď sama sebou a raduj se z každé chvíle, kdy se cítíš dobře. Protože potom dobře i vypadáš! 🙂

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY

Ať ti neunikne nový článek!

Přihlaš se k odběru novinek!

Vaše osobní údaje uchovávám v soukromí a jsou viditelná pouze pro třetí stranu, která zajišťuje tuto službu. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.