Zamaskujte (nejen) poporodní bříško stylově!

Ať máte větší bříško kvůli nedávnému porodu, nebo jen geneticky, určitě se vám bude hodit pár maskovacích tipů. Protože aktuálně spadám do obou skupin, rozhodla jsem se podělit se s vámi o své zkušenosti.

Předně musím zdůraznit, že vždy velmi záleží na proporcích i celkovém tvaru postavy, a proto je potřeba vždy volit individuální přístup.

Pro tuto chvíli si to ale zjednodušíme a ukážeme si dva příklady: rovnější postavu (I, H, V, O) a postavu s definovaným pasem a širšími boky (X, 8, A).

Jak schovat bříško, když máte rovnější postavu

Tohle je jednodušší případ, protože se vlastně budete držet obecných doporučení pro daný typ postavy. Velkou výhodu máte v útlých bocích a zřejmě i štíhlých nohách. Tím pádem vás nebudou rozšiřovat volnější vršky, které jsou ideálním řešením.

Maskování bříška s rovnou postavou (Pinterest.com)

Můžete si obléknout úzkou sukni nebo slimky a doplnit je volnějším vrchním dílem. Nebo sáhnout po volnějších šatech.

Jaké střihy vybrat, když máte širší boky

Pokud máte postavu s definovaným pasem a širšími boky, případně pokud máte ještě stále po porodu roztaženou pánev, hledá se řešení o něco hůř. Příliš volné vršky bez zdůrazněného pasu nejsou to pravé a budou vás rozšiřovat. Sáhněte tedy po vypasovaném oblečení, které je ale volnější v oblasti břicha.

Dobrou volbou mohou být šaty. Jsou pohodlné, neškrtí v pase, rozumí si s jizvou po císaři lépe než kalhoty, a můžete odvést pozornost k hezkým nohám. Kvůli širším bokům musí mít ale šaty zdůrazněný pas. V případě poporodního bříška je vhodné, když je pas posunutý trošku výš.

U halenek je těžší najít tu správnou hranici, aby byly vypasované a přitom stále maskovaly bříško. Zaměřte se na zavinovací střihy, topy, které volně kopírují postavu nebo třeba halenky s jemnou draperií v oblasti břicha.

Maskování bříška se širšími boky (Pinterest.com)

Bříško dobře schovají také různé sklady a řasení. Pozor ale, aby nebyly halenka či šaty v oblasti břicha spíš nabírané, což by naopak přidalo na objemu. Svetřík na poslední fotce je dokonce dost univerzální ­– můžou ho nosit jak rovnější postavy, tak díky překřížení i ty s pasem.

Máte také nějaké osvědčené triky, jak schovat bříško? Nebo patříte ke šťastným ženám, kterým genetika nadělila břicho ploché za všech okolností? Podělte se o svoje postřehy v komentářích.

Komentáře: 6

  1. Teda, to je článek přesně pro mě. Děkuji! Dřive jsem byla typická hruška, ale celkově jsem časem po dětech přibrala, do toho rozestup svalů na břiše… no musim na sobě zamakat. Narozdíl od typu jablko, hezké nohy nemám. Jediná moje výhoda je, že když přibiram, nebo hubnu, tak rovnoměrně. Článek mi pomůže abych momentálně vypadala lépe a trochu se opticky vytvarovala.

  2. Jsem ráda, že článek pomohl. 🙂 Bříško bývá velmi častá “krizová” část těla u většiny žen. Přeci jen porody se na břiše většinou podepíšou. Pokud tě ale trápí diastáza i delší dobu po porodu, rozhodně doporučuju návštěvu fyzioterapeuta. Diastáza se dá krásně spravit cvičením a vzhledu bříška to hodně pomůže.

  3. Rady jsou to dobré, ale sama vidíte, že to oblečení na fotkách je ve stylu mladá stará, jako z devadesátek, rozhodně není slušivé

  4. Což neplatí o fotkách z Pinterestu, ty jsou skvělé a tady je kámen úrazu, tady si takové slušivé oblečení nekoupíme.

  5. A víte, že máte pravdu? Dokonce už jsem několikrát chtěla tenhle článek přefotit. Ale potom jsem se rozhodla, že ho spíš využiju jako ukázku k dalšího připravovaného článku. V tomto období se mi totiž stalo něco, před čím chci varovat každého, kdo se rozhodně věnovast pozornost barevné typologii. 🙂
    A možná je to vlastně i nezbytná mezifáze. V zobrazovanou dobu jsem totiž řešila barvy víc než styl. A to je chyba! Měla jsem pořád tendenci něco barevně dotahovat. Takže když vidím tu fotku 3 šatů, dnes bych se tak už rozhodně neoblékla. Určitě bych k těm pruhovaným nedávala náhrdelník a náramky, k těm béžovým žluté punčochy a ty khaki bych nechala samotné bez toho trička a rozohdně bych si k nim nevzala ty velké náušnice. Jenže tehdy jsem věděla, že barevná kombinace khaki-lososová-žlutá je moje ideální a prostě jsem se soustředila jenom na to. Takže díky zase za popostrčení. Jednak opravdu asi udělám lepší fotodokumentaci a určitě zařadím i článek o tom, jak se nedostat do barevné pasti. 🙂
    Poporodní bříško pořád ještě mám… 😀

  6. Já myslím, že kdo hledá, ten slušivé oblečení najde. Jen asi není cesta v laciných řetězcích a někdy to chvíli trvá, než si člověk najde dobré značky, kde mu oblečení padne a je v souladu s jeho stylem a vkusem. Navíc dnes není problém objednávat i ze zahraničních eshopů. A i ty naše internetové obchodní domy nabízejí čím dál zajímavější značky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

wp-puzzle.com logo

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..