Tři (nejen) módní klišé, kterým život vtiskne hloubku a vás dovedou k cíli

(00:31)

Spousta na první pohled bezduchých klišé existujících nejen v módě, získá hloubku a hmotný rozměr ve chvíli, kdy si je člověk odžije. To, co se na první pohled jeví jako prázdná slova, otřepané fráze a nic neříkající hesla, která jsou bezmyšlenkovitě provolávána, v sobě naopak mohou skrývat naopak životní pravdu. Jen si je člověk musí prožít a zažít na vlastní kůži, aby to pochopil.

A proč je tak důležité si je poznat a jejich hloubku si uvědomit? Neuvěřitelně vám pomohou na vaší cestě k vlastní spokojenosti, dobrému pocitu a kráse.

Pojďme se spolu podívat na tři taková klišé a poslechněte si v dnešním podcastu, jaká je moje osobní a životem prověřená zkušenost s nimi. Aktivní praxe stylistky mě totiž utvrdila v tom, že to bezduché fráze nejsou a na vlastní oči jsem už viděla mnoho žen, u nichž se ta prázdná slova naplnila prožitými emocemi a začala dávat smysl. A věřte, že to vždy bylo a je krásné a nikdy si asi nepřestanu vážit toho, že u toho můžu být.

Každá žena může být krásná

(02:38)

Dokonce bych řekla, že každá žena je krásná. Jen v sobě svoji krásu potřebuje objevit. Respektive se potřebuje krásná začít cítit. Nedávno se mě zeptala moje kamarádka, jestli by mohla využít moje služby. A zeptala se mě, jestli ji teda udělám krásnou. Odpověděla jsem jí, že ne. Z toho byla dost zaražená a moc nechápala, proč by se teda měla o něco snažit, když nemůže být krásná. Tak jsem ji rychle vyvedla z omylu, že to tak není, že krásná být může. Ale že ji prostě krásnou udělat nemůžu. Jak bych mohla? Kdo to bude posuzovat a jak? Kdo přesně určí, jaká jsou kritéria krásy? Stále pro někoho krásná bude a pro jiného třeba ne. Proto jsem jí vysvětlila, že ji krásnou udělat nemůžu, ale můžu jí pomoct, aby se krásná cítila. To je totiž velký rozdíl.

Vidím to u svých zákaznic každou chvíli. Jakmile se začnou věnovat samy sobě, pookřejí a najednou se vnímají úplně jinak. A s tím souvisí i další bod.

Je důležité znát svoji hodnotu

(09:15)
Sebevědomí, sebehodnocení, sebepřijetí, sebeúcta. Můžeme tomu říkat, jak chceme, ale důležité je, že to máme a že na tom pracujeme a rozvíjíme to. Jednoduše potřebujeme vnímat sami sebe co nejlépe. Stát sami za sebou, znát svoji hodnotu a být k sobě laskaví. Jedině tak se můžeme cítit krásně. Protože pokud známe svoji hodnotu a stavíme sami sebe na první místo, dovolíme si o sebe bez výčitek pečovat a dopřávat si to, co potřebujeme. A s tím souvisí i péče o zevnějšek. Tu lidé občas zcela mylně označují za marnivost, ale mnohem víc je to otázka sebeúcty. Pokud se máme rádi, záleží nám na tom, abychom dostávali to, co si zasloužíme. A staráme se tak i o svoji tělesnou schránku. Pečujeme o svoje zdraví, o svoje tělo, o svůj zevnějšek. Proč je náš vzhled tak důležitý, a jak může ovlivnit náš život, si můžete připomenout v tomto článku.

Člověk musí být sám sebou

(12:34)

Tímto bodem se nám kruh vlastně uzavírá. Má-li se žena cítit opravdu dobře, sebevědomě a krásně, musí cítit, že je sama sebou. Ostatně sebepřijetí je součástí práce na uvědomění si své hodnoty. Máme-li mít zdravé sebevědomí a sebehodnocení, musíme být sami sebou a mít se rádi takoví, jací jsme. Pokud chceme odejít z domu s dobrým pocitem a cítit se skvěle, musíme z něj odcházet jako naše nejlepší možná verze. Ale musíme především cítit, že to jsme my. Proto je pro mě tak důležitý osobní styl a se svými klientkami pracuji na jeho definování a přijetí. Sice je hezké nosit věci, které nám sluší, ale pokud nesouzní s naší osobností, nemůžeme se v nich nikdy cítit stoprocentně dobře. Právě objevení toho, že je možné se oblékat slušivě a zároveň tak, jak to má ráda, je téměř pokaždé nejúžasnější částí mých konzultací. Vždy s úžasem sleduju, jakou mají ženy radost, když zjistí, že je v pořádku, že se jim líbí právě tohle a tamto. A že je nikdo nebude nutit oblékat něco, v čem se nedokáží uvolnit.

Život nám může přinést procítění různých klišé. Existuje jich spousta a věřím, že každé z nich může s nabytými zkušenostmi začít dávat hlubší smysl. My jsme si dnes řekli o třech, se kterými se setkávám já, a která začala dávat smysl mě, a (doufám) také mým klientkám. A moc vám přeju, aby začaly dávat smysl i vám!

Přijďte si o nich s námi povídat do diskuzní FB skupiny. Třeba nám můžete vyprávět vlastní příběh, jak nějaké zdánlivé klišé dostalo hloubku pro vás.